Obisk tujih sodnikov

Ta vikend, od petka 8. maja do nedelje 10. maja, nas bosta obiskala tuja sodnika g. Ype Tel, predsednik belgijske in nizozemske sodniške organizacije, ter g. Damien Beau, sodnik-komisar iz Francije.

V petek 8. 5. 2015 ob 19. uri bo z njima v Gostilni Zorko v Borecih organizirana javna tribuna, na kateri bosta govorila o sojenju v Franciji in na Nizozemskem, o povezavi sodnik-voznik, o pravilih vožnje ter o kasaštvu v njunih državah nasploh. Sledila bo razprava. Za prevajanje bo poskrbljeno.

Vsi vozniki, trenerji, lastniki, rejci, sodniki in drugi ste lepo vabljeni.

V soboto 9. 5. 2015 bosta v Adergasu, v sejni sobi Domačije Vodnik imela še celodnevni seminar za sodnike. Za več informacij se sodniki prosim obrnite na predsednika ZSKS Slavka Petovarja ali na pisarno KCS.

V nedeljo bosta sodnika odsodila tekmovalni dan v Ljubljani skupaj z našimi sodniki.

YPE TEL, Nizozemska

Gospod Ype Tel, poročen, oče štirih hčera, je študiral pedagogiko in psihologijo na Univerzi v Leidnu. Kot mlad fant je bil tudi trener kasačev, saj sta bila njegova starša lastnika kasačev.

Po študijo se je zaposlil kot učitelj, deloval pa je tudi kot ravnatelj in direktor konjskih športnih organizacij. Zadnjih 32 let predseduje sodnikom na dirkah na Nizozemskem in približno 10 let tudi v Belgiji.

Je poznavalec sodniških sistemov v Skandinaviji ter v Franciji. Kot povabljen sodnik je sodil na hipodromih v Moskvi ter na večih nemških - v Gelsenkirchnu, Dinslakenu in Hamburgu, obiskal pa je tudi veliko dirk po Švedski, Danski in Franciji.

Večino časa je predsednik na Premium dirkah na Nizozemskem in v Belgiji, vključno z vsemi največjimi dirkimi v obeh državah.

DAMIEN BEAU, Francija

Gospod Damien Beau je končal kasaško šolo za džokeje in voznike v Mont de Marsanu, nato pa delal v večih trening centrih na jugo-vzhodu Francije in na Grosboisu. Ima tudi bogate izkušnje pri delu s konji iz različnih koncev sveta, saj je delal na Švedskem, Španiji, Švici in v ZDA.

Je izučen kovač, veterinarski tehnik in predstavnik za produktov za nego konj. Kot jahač dirk kas pod sedlom je leta 1999 osvojil titulo najboljšega jahača z pripravniško licenco v Franciji, pozneje pa se je preizkusil tudi kot samostojen trener.

Skupno ima več kot dvajsetletne izkušnje pri delu s konji.

Trenutno je zaposlen pri Le Trotu kot kasaški sodnik, svetovalec za mednarodne odnose in vodič po trening centru Grosbois.

DEC
APR