Šentjernej, 19.8.2018

V Šentjerneju bo izpeljan 1. predtek krožnih dirk za 4-letne kasače, avtoštart na distanci 1680 m z nagradnim skladom 1.500 €. Hendikepira se po zaslužku.

Splošne določbe:
• Pravico nastopa imajo slovenski kasači.
• Vsak tek se točkuje. Točke se razdelijo: zmaga: 150 točk, 2.: 90 točk, 3.: 60 točk, 4.: 40 točk, 5.: 30 točk, 6.: 20 točk, 7. in dalje: 10 točk. Za diskvalifikacijo ali odstop se ne dobi točk.
• Pravico nastopa v finalu ima 12 konj z najboljšim izkupičkom točk. Po vrsti izbirajo svoje štartne pozicije – trener konja z največ točkami izbira prvi, trener konja z najmanj točkami pa zadnji. V primeru istega števila točk ima prednost konj z višjim sezonskim zaslužkom, če pa je tudi ta enak z boljšim rekordom sezone. - Pogoj za nastop v finalu je nastop v vsaj enem predteku.

V Šentjerneju se bodo organizirale tudi dirke ponijev, prijave se zbirajo na KZS do 13.8.2018 do 10. ure.

JUN
KK Posavje Krško