Obvestilo tekmovalcem

Organizator derbija skupaj s sodniško organizacijo vse tekmovalce, ki bodo nastopali v Stožicah na dan derbija, naproša, da ne glede na pomembnost tekmovalnega dne, ne pozabijo na osnovno sporočilo našega športa. Boji na stezi naj bodo športni, na prvem mestu pa naj, kot vselej, ostane dobrobit naših konj.

Sodniki bodo zato še posebej pozorni na morebitne kršitve kodeksa dobrega ravnanja s konji in bodo poleg nepravilne in prekomerne uporabe biča (ki bo sankcionirana strožje, skladno z višjimi denarnimi skladi), pozorni tudi na druge nešportne poteze zoper konje ali druge voznike.

Na tokratne dirke želimo privabiti kopico novih ljubiteljev tega čudovitega športa, zato je prav, da skupaj poskrbimo, da jim bo ta dan ostal v lepem spominu, kot praznik konj in kasačev, in se bodo zato k nam radi vračali.

Vsem tekmovalcem želimo obilo športne sreče in naj zmaga najboljši.

KK Stožice

SEP

Jopi postavila nov absolutni rekord 1:11,8!