Licenciranje žrebcev za plemenilno sezono 2020

LICENCIRANJE ŽREBCEV ZA PLEMENILNO SEZONO 2020

DPO-Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj in PRO za posamezne pasme konj obveščajo, da bo redno in naknadno licenciranje žrebcev za plemenilno sezono 2020 potekalo 12. in 13. februarja 2020 na Veterinarski fakulteti, Cesta v Mestni Log 47, 1000 Ljubljana.

Redno licenciranje žrebcev za plemenilno sezono 2020 bo izvedeno za pasme: slovenski toplokrvni konj, kasaški konj, angleški polnokrvni konj, arabski polnokrvni konj, arabski konj, islandski konj in šetlandski poni.

Po dogovoru s Priznanimi rejskimi organizacijami bo naknadno licenciranje žrebcev za plemenilno sezono 2020 izvedeno za: slovensko hladnokrvno pasmo, posavsko pasmo, haflinško pasmo konj, quarter horse, appaloosa in paint horse.

Licenciranje je organizirano za žrebce slovenske hladnokrvne pasme, posavske pasme in haflinške pasme ki so bili prvič licencirani za plemenilno sezono 2017 in na redno letno licenciranje v februarju 2019 niso bili privedeni ter vse, ki kot plemenjaki še niso priznani in bi si licenco želeli pridobiti. Licenciranje je organizirano tudi za vse žrebce pasme slovenske toplokrvne, kasaške, islandske in arabske konje, ki si v skladu z rejskim programom želijo podaljšati licenco.

Razpored pregleda in odbire žrebcev bo potekal po naslednjem razporedu:

V sredo 12. februarja 2020:

-09.00 - pregled in odbira žrebcev za slovensko toplokrvno pasmo,

-09.30 - pregled in odbira žrebcev angleške polnokrvne pasme,

-10.00 - pregled in odbira žrebcev arabske polnokrvne in arabske pasme konj,

-10.30 - pregled in odbira žrebcev islandske pasme in šetlandskega ponija,

-11.00 - pregled in odbira žrebcev quarter horse, appaloose in paint horse,

-11.30 - pregled in odbira žrebcev za kasaško pasmo.

V četrtek 13. februarja 2020:

-09.30- pregled in odbira žrebcev haflinške pasme,

-10.00 - pregled in odbira žrebcev slovenske hladnokrvne pasme,

-11.00 - pregled in odbira žrebcev posavske pasme.

Za licenciranja izven razpisanih rokov, stroške licenciranja nosijo lastniki privedenih žrebcev.

Žrebci, privedeni na pregled morajo imeti veljaven Identifikacijski dokument z urejenim lastništvom ter vpisanimi predpisanimi preiskavami na infekciozno anemijo kopitarjev (IAK) in virusni arteritis (KAK).

Pri žrebcih, ki jih bo na pregledu in odbiri komisija potrdila, bo potrebno opraviti še preiskavo na CEM.

Vsem žrebcem, ki bodo kot plemenjaki priznani prvič, bo potrebno opraviti tudi androloški pregled semena v skladu s Pravilnikom o razmnoževanju domačih živali.

Za vse dodatne informacije pokličite na DPO VF-Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj, telefon-01 4779385.

Pripravil:

dipl. ing. zoot. Darko Platovnjak.

Stave na konjske dirke na Športni loteriji